Srpen 2011

Pralinka se Sárou :)

28. srpna 2011 v 18:13 | Steeple |  × Fotečky koní
Fotogalerie GG se Sárou na jedné z příjemných letních projížděk jihočeskými lesy :)


Nejsehranější pár - I. kolo, výsledky!

18. srpna 2011 v 13:52 | Steeple |  × Závody
A máme tu výsledky prvního kola :) Protože jsme měli spoustu koní s jedním hlasem, vyhlásím jen druhé a první místo.

Nové hříbátko :)

9. srpna 2011 v 11:56 | Steeple |  • Dny ve stáji
Nazdar :)) Mám skvělou náladu, protože zrovna dneska v půl sedmé ráno k nám přijelo hříbátko až z Anglie :)
Jmenuje se Calaise [Kalajs] podle přístavu ve Francii, přes který jelo také. Je to kobylka barvičky cremello a plemene Anglický plnokrevník. Kája cestu zvládla bravůrně a tak jsme ji hned po seznámení s novým domovem tady u nás pustili do výběhu, kde začala řádit. Je jí jeden a půl roku a jejími rodiči jsou plnokrevníci z VnV Stables :)

Oficiálně jsem ji malovala já a z flekatého Candiga (Takoda) se vyloupla kobylka cremella Calaise. Candy byl dost poškrábaný, proto si myslím, že mu / tedy teď už vlastně jí/ ta změna prospěla. Na tenhle mold se barvička cremello hodí, ne? :) Já vím, má mnoho nedostatků a je to můj první tradík, kterého jsem malovala opravdu sama, bez pomoci, tak mě za ty nedostatky prosím neukamenujte!! Děkuju =))

Tak a teď tedy Calaise zvaná Kája nebo Karolínka :)

Nejsehranější pár - 1. kolo - hlasování!

8. srpna 2011 v 17:28 | Steeple |  × Závody
Ahoj ahoj! Vítám Vás u prvního kola soutěže "Nejsehranější pár"! Máme celkem deset soutěžících, deset koní, deset jezdců!

A jen VY rozhodnete, kdo vyhraje první hlasovací část :)

Hlasujte podle fotky, podle jejich společného vztahu, sympatije NE podle majitele! A nezapomínejte, že nejste nikým ovlivňováni, váš hlas je jen váš a nikdo vám do toho nemůže mluvit ;)

Pravidla:
• Napište POUZE jméno koně a ošetřovatel / jezdce
• Negativní komentáře si nechte pro sebe
• Nenadávejte si
• 1 IP adresa = 1 hlas (poznám to ;))
• Na web můžete dát pouze upozornění o soutěži, nepište, s jakým koněm / mulou ;) / jezdcem v soutěži jste.
• Soutěžící mohou hlasovat konkurenci, ale také nemusí hlasovat vůbec - Je to jen na nich. Svému koni ovšem hlasovat nesmí.

Hlasuje se SEM pod tento článek do komentářů!!!

Hlasovací kolo končí 14.8.2011, za týden :)


Good luck ;)

Soutěžící "NP"

8. srpna 2011 v 17:19 | Steeple
Jméno koně: O'Learly's Irish Diamond
Jméno jezdce / ošetřovatele: Grace McLeodová
Plemeno koně: irský tažný kůň
Něco o jejich společném vztahu: Irish a Grace si vzájemně padli do oka. Stačil jeden pohled, jedno jemné pohlazení a pár chlácholivých slov, aby začalo existovat neuvěřitelně silné pouto . Láska. Ikdyž jsou oba úplně jiní, jsou vlastně oba stejní, protože je spojuje něco tak silného, a tak krásného, že mnoho lidí by si mohlo o takovém pocitu nechat jen zdát ...Jméno koně: Rising Sun
Jméno jezdce / ošetřovatele:
Rachel Starstruck
Plemeno koně: AQH
Něco o jejich společném vztahu: Rachel na Risingovi jazdí od prvého dňa čo k nám prišla. Rising jej plne dôveruje a je schopný pre ňu urobiť aj nemožné. Rachel ho má z celého srdca rada a nikdy by nedovolila aby sa mu niečo stalo. Obidvaja si navzájom dôverujú a rozumejú si. Spolu dokážu neuveriteľné veci.Jméno koně:
Brown Beauty
Jméno jezdce / ošetřovatele:Laura Adéla Flemingová
Plemeno koně:Welsh Pony
Něco o jejich společném vztahu:Laura zná Beauty už od jejího narození.Starala se o ní každej den a Beauty si jí moc oblíbila.Laura sní dělá každej den Horsemanship.


Jméno koně:
Stunt Double
Jméno jezdce / ošetřovatele: Nikyta McLeannová
Plemeno koně: APH
Něco o jejich společném vztahu: Jsou si velice blízké. Niky je majitelkou Stunt a velmi si rozumí. Někdy, jakoby snad Stunt Niky četla myšlenky, ví přesně, co má udělat. Na první pohled k sobě ty dvě patří =)


Jméno koně:
Apendix Holl
Jméno jezdce / ošetřovatele: Kylie
Plemeno koně: quarter horse
Něco o jejich společném vztahu: Kylie zná Apendix už od hříbátka.Pracovala na farmě,kde se narodila.Měli k sobě velmi blízký vztah,Kylie s ní tolik času,kolik šlo.Když si na ni vydělala dost peněz,koupila si ji a od té doby jsou pořád spolu :)


Jméno koně:
Jasper
Jméno jezdce / ošetřovatele: Pavlína Strážníková
Plemeno koně: Appaloosa
Něco o jejich společném vztahu: Vše začalo roku 2002, kdy si Pavlína koupila svého druhého koně, Jaspera. Byl to roček, po velmi dobré klisně Lunar Frost. Už od začátku byl velmi bezproblémový kůň a překypoval důvěrou. Pája s ním nejdříve pracovala na základech přirozené komunikace, poté s ním začala jezdit western. Není možné přehlédnout jejich nádherný vztah založen na důvěře :)Jméno koně: Minetta Mia Lunaretta
Jméno jezdce / ošetřovatele: Brianne Goutal
Plemeno koně: Appaloosa sport horse
Něco o jejich společném vztahu: S Luny a Bri se chystáme na (snad) velkou parkurovou kariéru, takže si myslím, že by mezi nimi měl být silné pouto důvěry. Podle mě jim to spolu moc sluší a uvidíme jak jim to bude slušet i v budoucnu na drázeJméno koně: Campari
Jméno jezdce / ošetřovatele: Andrea Tabbyová
Plemeno koně: Andalusian
Něco o jejich společném vztahu: Andy si vybrala Campariho do soutěžení v CBG Horsemanshipu. Dlouho si vybírala, jakého koně nakonec zvolí. Nakonec ji přesvědčil Campari - citlivý a klidný koník, přesto velmi dobrý v drezuře. Andy cvičí s Camparim PNH hlavně pro zábavu a oba u toho relaxují. Je to vážně sehraná dvojka :)Jméno koně: Elle Bar Conclusion (Jane)
Jméno jezdce / ošetřovatele: Mary
Plemeno koně: American Quarter Horse
Něco o jejich společném vztahu: Jak můžete vidět na fotce, tyhle dvě holky by spolu šly třeba až na konec světa. Obě dvě mají dobrodružnou povahu a vůbec - skvěle si rozumí kdekoliv a kdykoliv! Tato fotka byla pořízena v Monument Valley/USA, kde v úžasné zimní scenérii začaly předvádět PNH.


Jméno koně: Izaarmen Sotic
Jméno jezdce / ošetřovatele: Alice Lockhartová
Plemeno koně: Mula
Něco o jejich společném vztahu: Ijáček, ikdyž trošku tvrohlavý, poslouchá Alice na slovo. Vzájemně se respektují a mají se hodně rádi. Ijáček ví, že může Alice věřit a Alice zas naopak. Když jsou spolu je okamžitě vidět souhra mezi člověkem a koněm (mulou).


Endurance

6. srpna 2011 v 20:30 | Steeple |  × Deníček
Endurance, vytrvalost, distanční ježdění... Říkejme tomu jak chceme, všichni ovšem víme, že se jedná o další soutěž z Czech Breyer Games.
Dneska odjela Sára, Káťa a Ferda do areálu CBG Endurance. S nakládáním byl velký problém, nejednou se holkám Ferda vytrhnul a utekl do stáje, vzpínal se na zadní a kousal koho / co se dalo, ale nakonec, asi po dvou hodinách nakládání a bez zranění holky přeci jen s menším zpožděním do areálu dorazili.
Na místě se Ferda choval ukázkově. Sice párkrát vyjel po ostatních koních zubama, ale dostal dobrý box a spoustu sena, takže je od něj pokoj =D

Fotky z tréninků:

Nejsehranější pár - prodlužujeme přihlášky!

4. srpna 2011 v 2:37 | Steeple |  × Ostatní :)
Ahoj!! Chci Vám jen rychle oznámit, že přihlášky do soutěže Nejsehranější Pár (zde propozice) prodlužujeme do soboty 6.8.2011! :)
A zároveň děkuji všem, kteří se přihlásili :)


Velký Ryzák :)

4. srpna 2011 v 1:51 | Steeple |  • Dny ve stáji

Tak dneska k nám dorazil nový koník, se kterými máme véélké plány :))

Je to velmi vysoký ryzák s krásným znakem na hlavě. Jeho jméno je » Big Red «, jsou mu 2 roky a koupili jsme ho jako neobsedlého nezbedného hřebečka. Je plemene Anglický plnokrevník, jak určitě víte :) I přes jeho skvělý rodokmen jsme ho koupili velmi levně a hned se u nás zabydlel. Trochu se nepohodl s Well Dancerem, protože si moc dovoloval, tak mu Wellda ukázal =D (Blbounek jeden, je tu taky jenom chvíli a jak je drzej =D) Po vypuštění do výběhu si hned oběhnul několik koleček se staroušem Just a Beem, který ho stejně roznesl na kopytech :)
"Redouš" je ve sportovní části naší stáje, společně se Sunny Dayem, se kterým bude brzy - až se obsedne - trénovat :) .

Zde pár fotek z výběhu :)↑ Týjo, nedalo se to v té rychlosti vyfotit =D

Tak co, jak se Vám Big Red líbí ? :)

Příště už budou divočejší fotky, a to jak holky obsedají dostihového hřebečka =D