Prosinec 2010

SHRNUTÍ ROKU 2010

31. prosince 2010 v 17:42 | » Steeple © 2010 « |  × Shrnutí
To je neuvěřitelné!! Je tu konec roku 2010 a s tím i konec letošních akcí (již žádné FD, AS? CLS...), letošních koní (u TH jich hodně odebrali), ale zase úplně nové začátky nejen pro začínající sběratele, ale i pro ty zkušenější. Za měsíc (plus mínus =D) tu máme přihlášky do CBG, v lednu přijedou úplně noví koníci, brzy bude CLS, FD, na podzim AS, Vánoce a zas konec roku. Vidíte, jak má takový otřepaný sběratel nabitý rok?Ale k hodnocení!

Z pohledu Breyerů a ranche můžu hodnotit jen kladně.

• Povedlo se nám získat neuvěřitelných 33 Breyerů, což je krásné číslo!
• Celkem máme zatím 36 BH, což je na rok sbírání krásné.
• Napsala jsem celkem 626 článků, což je průměrně 1.7 článků na den.
• Oslavili jsme první rok BSR
• Zúčastnili jsme se několika kací jako je Fun Day v Brně, Autumn Session a jiné menší "slezy" nás sběratelek, se Silverou, Horseen, Ginny, Storalee..
• Poznala jsem spoustu jincýh sběratelek
• Bohužel jsme ztratili krásnou arabskou kobylku z WEG SM, a to Vanilku =(
• V prosinci tohoto roku (již brzy budu moci říct "starého roku" nebo "minulého roku" =D) vznikla i menší pobočka pro Stablemates a jim podobným, Firework stables - Fws (zde).
• A na poslední chvíli jsem s Ginny a Horseen stihla přemalovat našeho druhédo repaint Traditionala, a to Enchanted Foresta :) (Prvním je kobylka z English setu 2009, Désire).

Tak. A je to tady. Bodovým hodnocením nemůžu dát roku 2010 nic jiného, než 10 z 10, protože to byl úžasný rok a když si ho tak přehraju zpátky, jsem vlastně strašně moc ráda, že mám i koně, kteří přijeli z akcí náhodou - viz. náš klenot Catalin V., Well Dancer nebo Lussy. Na našem prvním Fun Dayi a vlastně na první live show jsme se umístili tak, jak by si každý jistě přál - 1. místo, 2. místo i 3. místo.

Myslím, že celým srdcem můžu za nás za všechny poděkovat nejen Appaloose za skvělé vedení a pevné nervy, ale i například Lintith, která má určitě svých problémů a starostí dost a přesto by se pro nás sběratelky i breyery jako takové přetrhla. Důkazem toho jsou Photo Shows a zajišťování CLS již půl roku předem.

DĚKUJEME!!

Ostatně nevím, jak mám hodnotit rok 2010, když pominu Breyery - v reálném světě. Zemřelo mnoho mých příbuzných, ať zvířátek či dvounožců, musela jsem opustit Rebeku a navžy mi odešel právě Ralfík, se kterým jsem vyrůstala 11 let. Na druhou stranu jsem ale velmi pokročila ve sbírání a zajímání se o Breyery, našla jsem skvělé kamarádky a kamarády. Nerada hodnotím tak polopatě, ale bohužel musím dát v reálném životě 5 bodů z 10.

Přeji Vám, aby i pro Vás byl rok 2011 úspěšný tolik co tento, ať máte takové Breyerky které si přejete a hlavně ať jste všichni zdraví a šťastní. Kdyby bylo po mém, rozhodně vynechám hádky a zbytečné pošťuchování. No, to je asi vše, co bych k roku 2010 mohla říct. Přesně do detailu si pamatuji, jak jsem psala tohle i loni, ale ještě na staré "Blůstárko", pokud si pamatujete :))

... end héépyy ňůůů jíííííííííííííííííííííííír ;D


Káťa

31. prosince 2010 v 14:20 | » Steeple © 2010 « |  × Rajče
Fotky našeho Kateřina, když jsem ho byla fotit venku na louce za domem. Myslím, že nějaké jsou dost povedené, ale posuďte samy. Jo a ty tmavé fotky jsou schválně, myslím, že je to vcelku pěkné :)


http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/4/4336/4336527_fbce1f8d096058617d652bbec90825bf/images/Caty10.jpg

Na FwS je nový přírůstek!

31. prosince 2010 v 12:58 | » Steeple © 2010 « |  × FwS
•••
Ano, je to tak. Dneska se k nám na FwS vydal historicky první koník, který byl do svého 1 roku divoký. Potom ho kdesi v Severní Dakotě v Americe chytli a žil v přírodní rezervaci. Eh - abych to uvedla na pravou míru, je to kobylka, a ne hřebeček nebo valášek. Kobylka je plemene Pinto, jsou jí 4 roky a jejími rodiči jsou RP Sierra Blanco a RP Sweet Emory. Má na pravém zadním stehně tři modré tečky, červený krouek okolo modrého pravého číčka, tři zelené šipčičky vlevo na krku a na levé zadní noze má jakobe modrý širší proužek okolo spěnky. Nevím, ale pochybuji že je malována pravými indiány. Ale nejspíš ji takhle nabarvili na cestu sem, aby na nás udělala pravý "indiánský" dojem =D A ten na nás určitě udělala. Kobylka není obsedlá, a brzy začneme. Zkusí to s ní Andy, protože je hodně zkušený a o obsedání toho ví víc než my všichni dohromady. Ale počkáme si až do léta, až bude teplo. Do té doby si naše pintka bude užívat svobody. Do oka si hned padla s Tinky, obě jsou podobného western plemena a ani s Wolkiem si nejsou cizí. Dále jsme na fwS vystavěli úplně nový přístřešek.

A jak se kobylka jmenuje? Je to Indianapolis, ale mi jí budeme říkat Indiánka nebo Indy =) A dneska jsem jí fotila ve výběhu. Bohužel mám jejích fotek jen pár, protože skoro všechny byly mázlé, jak pořád běhala.

Všechna fota ZDE

http://img5.rajce.idnes.cz/d0506/4/4336/4336505_6bec6c6bfcc42815dfc36eef8c3dc3d0/images/wit4.jpg


Snowík, Bea, Champík a Lenny

28. prosince 2010 v 17:48 | » Steeple © 2010 « |  × Fotečky koní
Dneska jsem byla fotit se Storalee vzadu za naším domem na poli. No, já měla Lennyho a ona své tři koníky, Brown Beauty, Snow White Kinga a Dressage Championa. Tak se pokochejte =)

Upravené foto, by me: ↓
kuk


Povánoční nálada

26. prosince 2010 v 15:46 | » Steeple © 2010 « |  × Novinky !!!
Vánoce utekly rychlostí světla (ne- li rychleji!) a už tu máme svatého Štěpána. A já ještě nenapsala! No teda! =D Ale k věci. Co jsem asi dostala já Vás nebude tolik zajímat, jako co se dělo na BSR. Mě Ježich obdaroval spíš věcnými dary (píšu to sem proto, že kamarád daroval rodičům let balonem - pro Horseen - Peterson =D) dostala jsem třeba batoh a penál Converse, krásně bledě modrý ♥ na střední, konečně malířský stojan, takže budu čmárat až bude plátno, foťák jsem dostala předem a 2 Tradíky dostanu snad ještě po Vánocích. No a pak samozřejmě nějaké penízky a ponožky, klasika =D A trička. Ale co na BSR?

Konečně jsme se rozhodli udělat jednu velkou změnu - na BSR zůstanou jen koníci Traditional a Classic (ponyové Tradi) a na Firework stables budou Stablemates, Schleichové a jim podobní. Web najdete zde. Od teď je to pobočka našeho ranche - BSR a FwS (FWS).

K Vánocům koníci dostávali spíš dary, než dárky. Drezúrní obdélník pro FwS, jízdárna i s překážkami pro BSR, box také pro BSR. To všechno nás stálo hodně peněz, takže koně dostali potom maličkosti jako vodítka, kamaše, podsedlovky, čabraky, jablíčka, atd. Loni dostávali sedla, deky, houně a třeba celé stájové sety.
Pořádala se Vánoční vyjížďka, a protože jsou naši koně hodní, jeli skoro všichni s námi na volno. Angie měla Lennyho, Sára Theodora a na vodítku Well Dancera, a Katie jela na Catalinovi s Amantem na ruce. Ostatní běhali na volno, pravda byla, že jsme nechodili daleko a byli jenomna louce za stájí, kde si holky pořádně zacválali a Angie si s Lennym skočila menší příkůpek, takovou škarpu, která oddělovala louku od poklidného paloučku v lese.

A co k Readymu -
Ten byl ve výběhu. Dneska (26.12.2010) to s ním zkusila zkušená Katie a jeli na tu samou louku. Ang i Sára šly s ní aby se podívali. A zas - klus byl v pořádku, zdál se být celý v pohodě, i krásně sbalenou hlavu měl. Ale jakmile ho Katie pobídla do cvalu, to měl roupy a začal vyhazovat. Ach jo.

Doufám, že jste si i Vy užili Vánoce jako my :))

© Steeple - www.bluestarranch.blog.cz
Nejen Scrappy se přestěhovala na FwS.

Ready zlobí...

23. prosince 2010 v 22:08 | » Steeple © 2010 « |  • Dny ve stáji
Ready for Jump
Určitě znáte Ready for Jumpa - našeho krásného, skvostného, hnědého skokana, který má srdce větší než dva koně dohromady. Ale postupně - a příčí se mi to psát - se mu jaksi zmenšuje. Ne, není nemocný, to vůbec. Ale zčíná se chovat jako blázen. Dneska setřásl ze sedla Angii! Ale to by nebylo neobvyklé, pády k ježdění patří. Ale spíš to, jakým způsobem! Fajn, přehraji vám to do detailu. Všude Vánoční pohoda, nikde ani živáčka, natož auto. Je klid a den začíná skvěle. Angie vjíždí do jídzdárny a pobízí Readyho ke svižnější chůzi. Protože je už Angie velká (je jí 13 nebo 14, přesně nevím) může si na ponících jezdit sama. Po nějaké době, kdy je Ready okrokovaný, se pustí do klusu a následně do menších kavalet. ready hravě překonává. Ale potom. Angie pobízí cvalem hnědáka na malý skok, kolmák, vysoký necelý metr. A to že Ready skáče třeba 110 cm s přehledem a rezervou! Ale teď to prostě Angii před skokem "zapíchl" a rozhodl se že to ani napodruhé, napotřetí neskočí. A potom toho měl asi dost a nejenom že skok tedy s nechutí přeskočil, ale jakmile mu dopadly po skoku zadní nohy na zem, dá se říct, že se mu zas vrátily zpátky do vzduchu - vyhodil. A pak začal blbnout jako splašený. Cválal okolo jízdárny a vyhazoval ve cvalu. Angie tvrdila, že nemělo cenu ho utišovat a klidnit, a zrovna když se Ready řítil po dlouhé stěně ke krátké, uklouzlo mu to a zavrávoral tak, že Angie spadla. Naše jízdárna bohužel byla malinko namrzlá, taky jen blázen by tryskal s koněm v tomhle počasí. A tak se Angie svalila. Jestli tohle bude pokračovat, budeme ho muset prodat. Ach jo.

CBG Deníček - parkur, znovu!

23. prosince 2010 v 21:56 | » Steeple © 2010 « |  × Deníček
Ano, stala se nepříjemná věc! Náš Follow bohužel onemocněl - no, spíš než onemocněl tak se zranil. Víte, protože je ve výběhu i s jinými valachy a klisnami, začal bojovat s Go Manem Go o pozici ve stádě. Samozřejmě to Lisa hned zaregistrovala, ale než stihla přiběhnout a odtrhnout od sebe 500 kg živé váhy na každé straně, bylo pozdě a Lisa nám doslova popsala, jak kopl Man do Followa. Ten sice včas uskočil, ale prý si zvrtl nohu a teď chudák stojí se zabandážovanou levou přední nohou v boxu. To má hezké Vánoce, teda! Ale o to víc dostane mrkviček =))
Ale problém je, že se teda nemůže zúčastnit CBG. Nový rok tu je za týden, pak jsou hory, vysvědčení, my máme prázdniny (jarní, už v únoru O_o) a pak vyvrcholení všech příprav a tréninků na CBG. A protože bude stát Follow nejméně 3 týdny a pak se pomalu s nohou zotavovat (krátké procházky, výběh, lonž, lehké krokování a pak následně už postupně přidávání na zátěži), ke skákání se dopracujeme někdy v březnu, snad. A to ještě přeháním, možná (a nedejbože!!) se mu stav i zhorší a skákat bude třeba až po velkých prázdnincáh, možná vůbec.. prostě se vším se musí počítat. Ještě že máme tak skvělou náhradu!

http://img5.rajce.idnes.cz/d0501/4/4309/4309479_57b618c3ea22b744186a1fbce164081f/images/Scary_1_.JPG

Zimní fotky V.

23. prosince 2010 v 9:24 | » Steeple © 2010 « |  × Rajče
Dneska jsem se vydala fotit naší Dejzy i s novým boxem. Tak se "pokochejte" =D


http://img5.rajce.idnes.cz/d0506/4/4307/4307772_5a1dd6713ac6200fcea2b2555bb57f9e/images/P1400869.JPG

Vyhlášení Hobby Drezúry

21. prosince 2010 v 16:04 | » Steeple © 2010 « |  × Závody
A je tu vyhlášení druhého hobbíku, kterých se zúčastnilo jezdců se svými koňmi už 5! Jen tak dál ;D Celkově bylo nejvíc 10 bodů z deseti a nejméně 9 z deseti, což je bezva. Jste chytří =D